Portal Bezpieczeństwa Powiatu Wejherowskiego 

18 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbyły się II Powiatowe Zawody Obrony Cywilnej zorganizowane wspólnie przez przez Wydział Bezpieczenstwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Otwarcia zawodów dokonała dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie Krystyna Grubba. Po otwarciu zawodów, w imieniu Pomorskiego Kuratora Oświaty głos zabrał wizytator dr Józef Kwidziński, który podziękował uczniom i nauczycielom za liczny udział w zawodach, a organizatorom za zaangażowanie w  organizację zawodów. W otwarciu zawodów wzieli udział również: pani Gabrliela Lisius - członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego, pan Kazimierz Bistoń - członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego oraz przedstawiciele Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej i Wodnego Ochotniczego Pogotowia.

W zawodach zorganizowanych pod patronatem Starosty Wejherowskiego - Szefa Obrony Cywilnej Powiatu, udział wzięło 8 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców ze szkoł gimnazjalnych oraz 6 drużyn dziewcząt i 13 drużyn chłopców ze szkoł ponagimnazjalnych - z terenu powiatu wejherowskiego.

Zawody rozgrywane były w 4 konkurenacjach:
test teoretyczny -> sędzia: Franciszek Konkel - WBiZK tutejszego starostwa i Leon Moza - ZSP nr 2 w Wejherowie,
tor przeszkód -> sędziowie: Andrzej Silikowski i Mariusz Jaszewski - ZSP nr 2 w Wejherowie,
udzielanie pierwszej pomocy -> sędzia: Bożena Kubińska - ZSP nr 2 w Wejherowie,
strzelanie z wiatrówki -> sędzia: Marek Pierzchała.
Funkcję kierownika zawodów pełnił Kazimierz Grubba a sędziego głównego Franciszek Konkel - przedtawiciele Wydziału Bezpieczenstwa i Zarządzania Kryzysowego tutejszego starostwa.

Laureaci klasyfikacji dziewcząt szkół gimnazjalnych:

  1. Gimnazjum Publiczne w Luzinie w składzie: Dominika Nadolska, Dorota Grablowska, Karolina Graczyk;
  2. Zespół Szkół 1 w Redzie w składzie: Michalina Soitz, Paulina Chyła, Anna Tokarska;
  3. Gimnazjum nr 4 w Wejherowie w składzie: Weronika Szmytke, Agnieszka Janowczyk, Monika Kierznikiewicz.

Laureaci klasyfikacji chłopców szkół gimnazjalnych:

  1. Gimnazjum nr 4 w Wejherowie w składzie: Adrian Knaś, Sebastian Fusowski, Mateusz Przybylski;
  2. Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie w składzie: Radosław Czarnecki, Daniel Koczwara, Kanrad Uhlenberg;
  3. Gimnazjum nr 1 w Rumi w składzie: Piotr Flatau, Grzegorz Jeliński, Mateusz Abramek.

Laureaci klasyfikacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie w składzie: Kamila Lińska, Daria Andrzejak, Katarzyna Hinc;
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie w składzie: Sandra Franczyk, Dominika Ruth, Katarzyna Pranczk;
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie w składzie: Karolina Pieper, Karolina Gosz, Natalia Gogół.

Laureaci klasyfikacji chłopców szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie w składzie: Adrian Wojda, Robert Andryskowski, Michał Dziedzic;
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie w składzie: Paweł Szornak, Tomasz Rompski, Szymon Ceynowa;
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie w składzie: Damian Keller, Marcin Lachs, Sebastian Woźniak.

Na zakończenie laureatom wręczono puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Wejherowskiego Józefa Reszke. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkim na kolejne zawody w przyszłym roku.